

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 660 µA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 20 Mbps |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 25 mV |
Stock: 1313
Distributors
pcbx
Unit Price$3.33801
Ext.Price$3.33801
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.33801 | $3.33801 |
| 10 | $2.54550 | $25.45500 |
| 25 | $2.34771 | $58.69275 |
| 50 | $2.24018 | $112.00900 |
| 100 | $2.13758 | $213.75800 |
| 300 | $2.03968 | $611.90400 |
| 500 | $1.94626 | $973.13000 |
| 1000 | $1.85715 | $1857.15000 |
